EESTI    ENGLISH    SUOMI    RUSSKI
ETS   ETS   ETS

Itaalia Tsöliaakia Seltsi mobiiliäpp GVde toitude, jookide ja söögikohtade kohta

18.05.2017

Mobiiliäpist „AIC Mobile“ leiab:
- Itaalias müüdavate gluteenivabade toidu ja joogi nimekirja, milles on üle 20 000 toote
- kõik Itaalia Tsöliaakia Seltsi „Eating Out“ programmiga liitunud ja kontrollitud söögikoha (restoranid, jäätisekohvikud, hotellid jne) mille tunneb tänaval ringi käies ära järgmise tähise järgi söögikoha uksel või menüüs.

- valiku gluteenivabadest poodidest

Mobiiliäpp on allalaetav tasuta ning selleks ei pea olema Itaalia seltsi liige. Tuleb minna vaid järgmisele lingile ning end registreerida: www.celiachia.it/res/account/registrazione.aspx

Registreerimisväljasid täites tuleb jälgida „*Foreign users“ tingimusi:
- Province: lahtrisse valida „EE“
- CAP: lahtrisse kirjutada lihtsalt 5 numbrit
* Foreign users: This registration is for free and it is needed to use the free Application for smartphone (Android, iOS and Windows - only base version) AIC Mobile, with our Food & Drink Directory, the list of venues joining our Eating Out program (restaurants, ice cream parlours, hotels, …) and the list of gluten-free shops. Please select the “EE” choice in the field Province and simply write any five-number code in the field CAP. For any further inquiry or problem, please contact segreteria@celiachia.it or +39 010 2510016 All data will be managed with respect to the Italian law on privacy and not given to third parts.

Tsöliaakia infopäev-mess Tartus

18.05.2017

6. mail 2017 toimus esmakordselt Tartus tsöliaakiat kajastav infopäev-mess. Üritus toimus Dorpat hotellis ning selle eesmärgiks oli erinevate sihtgruppide teadlikkuse tõstmine. Konverentsil esinesid seltsi juhatuse liikmed Katre Trofimov ja Aive Antson ning Tartu Ülikooli Kliinikumi gastroenteroloog dr. Karin Kull. Pärast infopäeva toimus mess, kus oma tooteid esitlesid ja müüsid Looduspere OÜ, Oriola Estonia OÜ, Via Naturale OÜ, Pull Punt Group OÜ ja Siwira Trading OÜ. Üritusel osales ligi 70 osalejat - nende seas olid tsöliaakiahaiged ja nende lähedased, kaubandus- ja toitlustussektori esindajad, Veterinaar- ja Toiduameti töötajad ning teisedki huvilised.
Tagasiside koguti kirjalikult ning osalejate sõnul oli üritus korraldatud professionaalselt: vastuvõttu nimetati ülilahkeks, kohvilauda külluslikuks, ruume kenadeks ning üldist suhtumist sõbralikuks ning mõistvaks. Infopäeva ettekandeid hinnati sisukateks ning inforohketeks. Samuti kiideti messil osalenud firmade head gluteenivabade toodete sortimenti ning messi hindasid.

Sellised infopäevad – messid on väga olulised gluteenivaba dieedi vajajatele, kuna:
• suureneb inimeste teadlikkus oma haigusest ja menüüst
• saab suhelda teiste „saatusekaaslastega“
• saab tutvuda toiduainete tootjatega ning osta tooteid messi hindadega.
Ürituse peakorraldajaks oli Kaja Schumann, töögruppi kuulusid ka Merle Maisla ning Signe Keerd, fotograafiks oli Elina Poll-Riives. Üritust finantseerisid OÜ Mentli, TULI Catering, Balticovo AS, Fria Bröd AB, Aivil Transport OÜ, Nyimage OÜ, Unimak Grupp OÜ ja Eesti Tsöliaakia Selts.

16. mail on rahvusvaheline tsöliaakiapäev

16.05.2017

Tsöliaakia on sage autoimmuunhaigus kogu maailmas, mille esinemissagedus on keskmiselt 1:100 kuni 1:300 isiku kohta. Samas on tsöliaakia üks sagedamini õigeaegselt diagnoosimata krooniline haigus igas vanuses isikutel. Arvatakse, et Euroopas on iga diagnoositud tsöliaakia juhu kohta 5-13 diagnoosimata juhtu. 

Tsöliaakiast ja gluteenivabast dieedist saab pikemalt lugeda maikuu TervisPlussist ja Kodutohtrist, samuti elektroonilistest allikatest:
• www.liigume.ee/799903/tsoliaakiast-gluteenivabast-dieedist-ja-kaubamargist
digi.tervispluss.ee/artiklid/tsoliaakiast-gluteenivabast-dieedist-ja-kaubamargist-mis-on-tsoliaakia
• www.kaubamaja.ee/gluteenivaba-toit-kellele-ja-miks-blog-6-527675-20170510130503
• www.toidumess.ee/375-kas-gluteenivaba-on-turundustrikk

Soovime, et tsöliaakialane teadlikkus ühiskonnas tõuseks ning tsöliaakiahaigete vajadustega arvestataks üha enam!

ETS-i juhatuse liikmed koolitasid kaubandus- ja toitlustustöötajaid

16.05.2017

Tallinna Teeninduskoolis toimunud kaubandus- ja toitlustustöötajate täiendusõppe kursustel õpetasid tsöliaakia ja gluteenivabade toodetega seonduvat seltsi juhatuse liikmed Riin Jõgi ja Aive Antson. Kursuslased ütlesid tagasisideks, et nad ennem ei teadnud, et tsöliaakia on tõsine haigus ja juba väga väike kogus gluteeni kahjustab nende tervist. Nüüd oskavad kursuse läbinud kaubandustöötajad arvestada gluteenivabade toodete väljapaneku põhimõtetega ning teavad, millal küsida toodete kohta katseprotokolle. Toitlustustöötajad aga teavad gluteenivabade toitude valmistamise põhimõtteid.

ETS-i tsöliaakia infopäev-mess Tartus toimub 6. mail 2017

16.05.2017

 OLETE OODATUD TSÖLIAAKIA INFOPÄEV- MESSILE.

Arstide sõnul on tsöliaakia Eestis aladiagnoositud haigus ning sageli ei osata erinevaid sümptome selle haigusega seostada. Tsöliaakia on maailmas sageduselt ühe inimese kohta kolmandal kohal olev autoimmuunhaigus. Infopäeva osas räägib gastroenteroloogia eriala vanemarst- õppejõud dr Karin Kull haigusest lähemalt. Messil saab degusteerida ja soodushindadega osta erinevate tootjate gluteenivabu tooteid.

Päevakava: Tartu infopäev- mess

Üritusel osalemiseks on vaja eelregistreerida hiljemalt 29. aprilliks või kuni kohti jagub. Osalustasu 5 eurot (alla 15- aastased lapsed 2 eurot).

Kokanduskoolitusel valmistati pastat, lasanjet ja moskva saiu

16.05.2017

Aprillis toimus seltsi liikmetele gluteenivabade toitude valmistamise koolitus. Koolitajaks oli Olustvere kutsekooli kokavaldkonna õpetaja ja toitumisnõustaja Maire Vesingi, kelle eestvedamisel valmistati värsket pastat, lasanjet ja moskva saiu. Seltsi poolt oli koolituse korraldajaks Riin Jõgi.

Tsöliaakia võib esmakordselt avalduda igas vanuses, mitmesuguste vaevustena ja sümptomitena

29.04.2017

Märtsi lõpus avaldati ajakirjas „Perearst“ tunnustatud lastegastroentoroogi dr Oivi Uibo põhjalik artikkel tsöliaakiast. Artiklit saate lugeda siit: Tsöliaakia avaldumine2017

29.04.2017 Prismades müüdavad Fria tooted


Arhiiv