EESTI    ENGLISH    SUOMI    RUSSKI
ETS   ETS   ETS

ETSi infopäev ja üldkoosolek toimub 4. nov 2017

11.10.2017

Ajakirjas "Sinuga" ilmus artikkel Eesti esimesest GVst kaubamärgist

10.10.2017

Ajakirja "Sinuga" 2017 sügisnumbris on seltsi juhatuse liikme Katre Trofimovi ja RemedyWay müügi- ja turundusjuhi Nelly Vahtramaa artikkel Eesti esimesest gluteenivabast kaubamärgist. Loe siit.

Toitumisnõustaja annab nõu tasakaalustatud toitumises

07.10.2017

Dieedi- ja toitumisnõustaja Elle Kalamägi nõustab gluteenivaba dieeti pidavaid inimesi tervisliku ja tasakaalustatud toitumise alal.  Koos toitumisnõustajaga leitakse igale ühele sobiv menüü ning tagatakse vajalikud teadmised, et vältida hilisemaid tüsistusi.

Nõustamisele registreerimine:
1. Ida Tallinna Keskhaigla  – registreerimine www.itk.ee, vajalik arsti saatekiri. Nõustamine on tasuta.

2. Terviseabi Toidust OÜ - registreerimine elle@terviseabitoidust.ee ,  www.terviseabitoidust.ee . Nõustamine on tasuline.

ETS-i koostöö Veterinaar- ja Toiduametiga

23.09.2017

Selle aasta kevadel toimus järjekordne kohtumine ETS-i ja VTA esindajate vahel, et arutada koostöö parandamist tsöliaakiahaigetele ülimalt olulise gluteenivaba tootmise teema osas.

-Oleme ühisel arusaamisel, et Einkorn ei ole ning seda ei tohi reklaamida, kui väga väikese gluteenisisaldusega toodet, sest tegemist on nisusordiga.

-Seoses erinevate gluteenisisalduse probleemidega gluteenivabades toodetes ning nende tagasikutsumise info viibimisega, lepiti kokku, et VTA hakkab teavitama ETS-i koheselt, kui nende kontrollide tulemusel peaks ilmnema mõni toode, mis ei vasta GV tootmise nõuetele. Tootja peab edastama tagasikutsumise info tarbijateni võimalikult kiiretes infokanalites esimesel võimalusel (nt. kodulehe ja facebooki uudised).

-Loodame tulevikus koostada ühiseid koolituspäevi gluteenivaba tootmisega tegelevatele ettevõtetele, et tõsta nende teadlikkust. Peame arutama, millisel kujul koostada pöördumine Maaeluministeeriumile, et selgitada neile koolituste järgi tekkinud vajadust.

Lisaks toimus arutelu erinevate tootjate gluteenivabade toodete üle ning nende toodete ja pakendite puhtuse osas. ETS esitas mõned vihjed seoses tootmistega, mis tekitavad meis kahtlusi. 

Eesti Tsöliaakia Selts

Palume tsöliaakiahaigetel täita küsimustik!

18.09.2017

Palume kõikidel diagnoosi saanud tsöliaakiahaigetel vastata allolevale küsimustikule!

PS! Palume vastata vaid neil, kes pole seda varem teinud.

Küsimustik uuele haigele 2017

Teie vastused on olulised teada saamaks meie haiguse diagnoosimise, arstide teadlikkuse ja tsöliaakiahaige igapäevase toimetuleku kohta. Vastuste alusel valmib analüüs, mille tulemusi saab selts kasutada oma töös. Vastajate nimesid ei avalikustata. Küsimustiku täitmise tähtaeg on 01.10.17.

Eelmiste vastuste analüüsidega saate tutvuda siin: www.tsoliaakia.ee/index.php

Palju õnne Katre Trofimovile AOECS-i juhatuse liikmeks saamise puhul!

18.09.2017

16. septembril valiti ETSi juhatuse liige AOECSi (Euroopa Tsöliaakia Seltside Assotsiatsioon) juhatuse liikmeks.

Palju, palju õnne ning jõudu Katrele!

AS Nõo Lihatööstuse gluteenivabad tooted

11.09.2017

Gluteenivabad tooted AS Nõo Lihatööstus

11.09.2017 ETS-i juhatuse liikmed kõnelesid puhta tatra tootmisest Tõrvaaugu Mahe talus


Arhiiv