Avaldatud: 7 juuli, 2021

Õppeaasta lõpus koolitasid Eesti Tsöliaakia Seltsi koolitajad kahe uue sihtgrupi esindajaid – sotsiaaltöötajaid ja giide.

14 Türi valla sotsiaaltöötajat tõdesid, et teadmised tsöliaakiast ja gluteenivabast toidust on neile väga vajalikud, sest sotsiaaltöötaja abistab töövõimetusega seotud dokumentide täitmisel, käsitleb tsöliaakiaalaseid teabenõudeid ja abistab lastega peresid suhtlemisel kooli või lasteaiaga. Kuna tsöliaakia on kogu maailmas aladiagnoositud haigus, siis on ka sotsiaaltöötaja roll selle haiguse sümptomite märkamisel oluline. Sotsiaaltöötaja saab ka tsöliaatikut saata edasisele konsultatsioonile perearsti, psühholoogi, gastroenteroloogi, nahaarsti jt juurde. Sotsiaaltöötaja peaks tegema ka koostööd tsöliaakia diagnoosiga inimese ja tema pereliikmete esmatasandi arstiga, et leida ühiselt parim lahendus inimese terviklikule abistamisele.

Koolitasime ka koostöös Eesti Giidide Liiduga Kesk-Eesti giide, sest giididel on samuti vaja anda toitlustuskohtadesse eelteave erinevate toitumisvajadustega inimestest. Kui giid on üldjoontes erinevate toitumisvajadustega kursis, siis on tal kergem oma tööd organiseerida.

See õppeaasta oli seltsi koolitustiimile tegus, sest teadmisi jagati erinevatele sihtgruppidele: pagarid-kondiitrid, kokad, toitumisnõustajad ja -terapeudid, hooldustöötajad, tsöliaatikud jt. Meie koolitajad tegid koostööd Tallinna Teeninduskooli, Järvamaa Kutsehariduskeskuse ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga. Nüüd on aga ka seltsi koolitajad suvepuhkusel, et sügisel taas aktiivselt tsöliaakiaalast teadlikkust tõstma asuda.

 

Foto: erakogu
Fotol: Eesti Tsöliaakia Seltsi koolitusjuht Aive Antson Türi valla sotsiaaltöötajate koolitust läbiviimas

Arhiiv