Avaldatud: 3 veebruar, 2024

Päevakavas oli Euroopa katusorganisatsiooni 2024 tegevuskava, strateegiliste partnerluste, töörühmade ja eesmärkide planeerimine. Ettevalmistamisel on 2025 strateegia uuendamise protsess, mille käigus uuendatakse pikaajalisi eesmärke ning vaadatakse üle ka noorte kaasamine organisatsiooni eesmärkide saavutamisel. Lisaks peetakse oluliseks liikmesseltside toetamist nende tegevustes tsöliaakiaga inimeste huvikaitses läbi erinevate koolitustegevuste ja parimate praktikate jagamise võimaldamise.

Eesti Tsöliaakia Seltsi vabatahlik ja välissuhete valdkonnajuht, Katre Trofimov, on AOECSi juhatuses ning sõnab: “Katusorganisatsiooni tegemises kaasalöömine on vabatahtlikule väga hea kogemus, et mõista kuidas teiste riikide seltsid ja tervishoiusüsteemid patsientide vaates toimivad ning annab võimaluse panustada katusorganisatsiooni tugevdamisse. Lisaks annab rahvusvahelises patsiendiorganisatsioonis tegutsemine lisandväärtuse CVs ning hindamatu õpikogemuse. Ootame kõiki, kellel on huvi jagada oma ekspertteadmisi ja kogemusi erinevates AOECSi tegevustes, andma endast välissuhete valdkonnale märku, et saaksime leida sobivad kohad, kus panustada.

AOECSi tegemistega saab end kursis hoida nende kodulehel www.aoecs.org

Fotol (vasakult): Tunde Koltai (Ungari), Gill Brennan (Iirimaa), Hilary Croft (Suurbritannia), Susana Tavares (Portugal), Suzanne Bonnici (juhatuse assistent, Malta), Linus Engqvist Richert (Rootsi), Katre Trofimov (Eesti), Floris Van Overveld (Holland).