Avaldatud: 16 mai, 2020

Hoidke end ja koos oleme tugevamad!
Stay well – Stay United!

Sel aastal tähistatakse rahvusvahelist tsöliaakiapäeva pisut teisiti, kui tavaliselt.
16. mail seavad tsöliaakia seltsid ja nende liikmed ning partnerid üle maailma oma sotsiaalmeedia tegevuses esiplaanile inimesed ning tsöliaatikute toetamise, kasutades teemaviidet #coeliacunited või #celiacunited.

Euroopa Tsöliaakia Seltside Assotisatsiooni (AOECS) juhatus ja liikmesseltsid, sealhulgas ka Eesti Tsöliaakia Selts, panid kokku videotervituse, et saata häid soove kõigile meie ühises tsöliaakia kogukonnas!
Ootame teidki seda videosõnumit oma sotsiaalmeedias jagama ning oma tsöliaakiapäeva tegemisi kajastama sotsiaalmeedias teemaviitega #coeliacunited.


AOECS’i pressiteate tsöliaakiapäeva puhul leiate SIIT.

Väljavõte pressiteatest:

„Globaalne tsöliaakiakogukond on tähtsam kui kunagi varem. Ülemaailmne grupp inimesi, kes elavad ühise eesmärgi nimel. Üheskoos saame teadlikkust tõsta, koos muutume tugevamaks! 
Kutsume kõiki tsöliaatikuid üles liituma oma riiklike tsöliaakia seltsidega ja toetama nende tegevust, sest nad on võimude, toidutootjate, jaemüüjate, toitlustajate ja tervishoiutöötajate jaoks kuuldavaks hääleks. Koostööd tehes näeme tõelisi muutusi, millest on kasu meie kogukondadele.” sõnab AOECSi esinaine Tunde Koltai.

Arhiiv