Avaldatud: 24 detsember, 2022

Igal aastal tähistame oma vabatahtlike tööjuubeleid, sest vabatahtlikkuse tähistamine on oluline. Tööjuubelite tähistamine on üks osa vabatahtlike tunnustamisest, et märgata inimese teekonda vabatahtlikuna – võtta korraks aeg maha ning tänada tehtu eest!

Sellel aastal tähistasid tööjuubeleid seltsi vabatahtlikud Kaja Schumann ning Merle Gents.

Kaja tähistas 10-ndat tööjuubelit ning ta oli lasteasutuste valdkonna juht ja kohalike omavalitsuste kontaktisik. Kaja osaleb ka Tervise Arengu Instituudi töögrupis, et seista hea lasteasutuste toitlustusega seotud uue määruse jõustumise eest. Lisaks esindab Kaja seltsi ka Õiguskantsleri puuetega inimeste nõukojas tuues ka seal esile tsöliaakiaga inimestele olulised probleemid. Aastast 2016 on Kaja olnud tsöliaakia konverents-messide korraldamise meeskonnas ning alates 2017 olnud nende suurte ürituste peakorraldaja. Sellel suvel sai teoks Kaja kauaaegne unistus – tema ettevõtmisel ja juhtimisel sai teoks seltsi esimene lastelaager. See oli koht, kus ükski laps ega lapsevanem ei pidanud muretsema lapse õige menüü pärast.

Küsimusele, miks ta teeb vabatahtlikku tööd, vastab Kaja nii: et muuta maailma, tuleb alata iseendast ja oma hoiakutest. Vabatahtlik töö annab mulle energiat ja hea tunde, saan olla kasulik tsöliaakia kogukonnale.

Merle Gents tähistas 15-ndat tööjuubelit ning ta on ka ametilt raamatupidaja. Merle ütleb, et hea on selle seltsi liige olla, saada aeg-ajalt kokku toredate seltsikaaslastega ja ka teada, et me pole selle diagnoosiga üksi, oleme saatusekaaslased.  Lisaks Merlele endale on tsöliaakiaga ka tema poeg.

Arhiiv