Avaldatud: 17 detsember, 2023

Juba aastaid on Eesti Tsöliaakia Seltsis traditsiooniks tunnustada sügisesel üldkoosolekul aasta parimaid vabatahtlikke. 

Valisime aasta vabatahtlikke kolmes kategoorias

Aasta vabatahtlikuks sai Aive Treiman. Aive on aastaid olnud seltsi liige, kuid vabatahtlikuna ta alustas paar aastat tagasi, kui märkas kaubandusvaldkonna sortimendi koordinaatori värbamiskuulutust. Aive otsustas kandideerida ja nii sai temast jaekaubanduse sortimendi koordinaator. Aive suhtleb jaekaubandusettevõtete (hetkel ka e-kaubanduse) esindajatega ning edastab seltsi liikmetele infot gluteenivabade toodete sortimendi, uute toodete ja kampaaniate kohta. Samuti koostab Aive gluteenivabade toodete katalooge. Aive on pühendunud ja kohusetundlik vabatahtlik, kelle südamesooviks on, et Eesimaal elavad gluteenivaba toidu vajajad kõik vajalikud toidukaubad kaubandusest kätte saaksid. 

Aasta teo tunnustuse said suvelaagri korraldamise eest Riina Allikas, Merle Maisla ja Kaidi Sööt. Suvelaager toimus Hiiumaal ning sai osalejatelt väga hea tagasiside. 

Kaidi ise ütleb, et „olen tsöliaakia diagnoosiga elanud 36 aastat. Olen seltsis alates selle asutamisest saadik. Vabatahtlikuna olen teinud kaasa 2 aastat. Olen aidanud korraldada seltsi suvepäevi. Selle tööjuures meeldib mulle väga ennast proovile panna ning tutvuda uute toredate inimestega. Mulle meeldib organiseerida ja olla vajalik. Olen väga tänulik seltsile Aasta teo tunnustuse eest ja püüan edaspidigi vabatahtlikuna kaasa lüüa.“

Riina on tegutsenud seltsi vabatahtlikuna 13 aastat. Kuna suvelaagrid olid juba lapsena tema lemmik aeg seltsis, siis otsustas ta just sealt oma vabatahtliku teekonda alustada. Teda motiveerib positiivne tagasiside ja tore seltskond.

Aasta uue tulija auhinna sai Gerti Roosinupp. Gerti on meie särasilm, kes on seltsis tegutsenud personalijuhina täpselt aasta. Ta koostab vabatahtlike värbamiskuulutusi, viib läbi värbamisvestluseid ning toetab uusi vabatahtlikke. Gerti korraldab ka vabatahtlike motivatsiooni- ja tänuüritusi. Samuti koostas ta vabatahtliku tegevuse raamistiku, mille põhjal saame süsteemselt korraldada vabatahtlikku tegevust!

Aitäh kõikidele aasta parimatele vabatahtlikele ning palju jõudu ja jaksu ka edasiseks!

Fotol: suvelaagri korraldajad Riina Allikas, Kaidi Sööt ja Merle Maisla suvelaagris.

Arhiiv