Avaldatud: 28 mai, 2015

Igal aastal 16. mail tähistatakse ülemaailmset tsöliaakiapäeva. Arvatakse, et maailmas on tsöliaakiahaigeid rohkem kui 70 miljonit inimest. Erinevates riikides on tsöliaakiaalane teadlikus erinev, kuid siiani on üle maailma veel palju diagnoosimata tsöliaakiahaigeid.
Seetõttu olid paljudes riikides tsöliaakiapäeva üritused suunatud meditsiinitöötajatele, et nad tunneksid ära tsöliaakia sümptomid ja oskaksid seda haigust õigel ajal diagnoosida. Lähemalt saab erinevate Euroopa riikide tsöliaakiapäeva tähistamisest lugeda: http://www.aoecs.org/
Eestis tähistati tsöliaakiapäeva samuti ühiskonna teadlikkuse tõstmisega. Sel puhul ilmus nii eesti- kui venekeelses ajakirjanduses mitmeid artikleid ja intervjuusid.
Seltsi liige Viktoria Vaisma andis intervjuusid vene keelsetele väljaannetele Den za Dnjom (09.05) ja MK-Estonia (13.05). Intervjuud Aive Antsoniga ilmusid venekeelses Linnalehes (08.05), Maalehes (27.05) ja Raplamaa Sõnumites (03.06).
Tsöliaakiaalased teavitused ilmusid Terviselehes (13.05) ja Linnalehes (15.05).
Facebookis toimus tsöliaakiateemaline mäng. Küsimused olid meie seltsi kohta ja auhindadeks erinevate gluteenivabade tootjate toiduained. Peaauhinnaks oli seltsi logoga puidust lõikelaud. Mäng toimus neljal päeval ja võitjateks- auhindadeks olid: LA Veneziane gluteenivaba pasta 3 pakki Evi Likk, Pizzapoisid 10 eurone pitsakrediit Anu Jõudna, ETS-i logoga lõikelaud Enel Sott, RemedyWay toortatrajahu + Lotte ketšup Daisy Inslermann, ETS-i jutekott Merle Maisla, RemedyWay toortatrajahu Evi Roht, Lotte ketšup Kristel Roop, RemedyWay toortatra peentang Krista Muna ja Lotte ketšup Gerly Uussalu.
Mängu organiseerisid Riin Jõgi, Katre Keerd ja Kaja Schumann.

Arhiiv