Avaldatud: 24 veebruar, 2020

15.02.2020 toimus järjekorras juba neljas konverents – mess ja seekord oli sihtkohaks Rakvere. Konverents – mess toimus Rakvere Aqua Spa konverentsi  ruumides ning selle eesmärgiks oli erinevate sihtgruppide teadlikkuse tõstmine. Eesti Tsöliaakia Seltsi tutvustas seltsi juhatuse liige Kaja Schumann. Ettekanetega esinesid Tartu Ülikooli lastekliiniku dotsent Oivi Uibo – “Veelkord tsöliaakiast” ja Katre Trofimov – “Tsöliaatikut toetav suhtumine diagnoosi saamisel ja igapäevaelus”. Pärast konverentsi toimus mess, kus oma tooteid esitlesid ja müüsid Raisio Eesti OÜ, Oribalt Eesti OÜ, PharmaNord ja Balt Hellin AS. Üritusel osales ligi 60 osalejat – nende seas olid tsöliaatikud ja nende lähedased, riigiasutuste esindajad, meditsiini töötajad ning huvilised.

Tagasiside koguti kirjalikult ning osalejate sõnul oli üritus korraldatud suurepäraselt ja läbimõeldult (juhendamine, tee- ja kohvilaud läbimõeldud ning virgutuspaus).
Sellised konverens – messid on väga olulised gluteenivaba dieedi vajajatele sest:
• suureneb inimeste teadlikkus oma haigusest ja menüüst ja toodetest
• saab suhelda teiste „saatusekaaslastega“

Ürituse peakorraldajaks oli Kaja Schumann, töögruppi kuulusid Merle Maisla ning Signe Keerd. Vabatahtlikena abistasid Sigrit Keerd, Ädu Igris Schmann ja Georg Haller. Konverents – messi toetasid kuldsponsoritena Raisio Eesti AS, Oribalt Estonia OÜ ja Fria Bröd AB ning hõbesponsorina PharmaNord. Lisaks aitasid üritust läbi viia veel sponosritena DGM SHIPPING AS (Briis), EUGESTA Eesti AS (Semper), Kaupmees (Bezgluten), AbeStock (Panzani), Jungent Estonia OÜ (Emco müslibatoonid).

 

 

Arhiiv