Avaldatud: 18 mai, 2017

6. mail 2017 toimus esmakordselt Tartus tsöliaakiat kajastav infopäev-mess. Üritus toimus Dorpat hotellis ning selle eesmärgiks oli erinevate sihtgruppide teadlikkuse tõstmine. Konverentsil esinesid seltsi juhatuse liikmed Katre Trofimov ja Aive Antson ning Tartu Ülikooli Kliinikumi gastroenteroloog dr. Karin Kull. Pärast infopäeva toimus mess, kus oma tooteid esitlesid ja müüsid Looduspere OÜ, Oriola Estonia OÜ, Via Naturale OÜ, Pull Punt Group OÜ ja Siwira Trading OÜ. Üritusel osales ligi 70 osalejat – nende seas olid tsöliaakiahaiged ja nende lähedased, kaubandus- ja toitlustussektori esindajad, Veterinaar- ja Toiduameti töötajad ning teisedki huvilised.
Tagasiside koguti kirjalikult ning osalejate sõnul oli üritus korraldatud professionaalselt: vastuvõttu nimetati ülilahkeks, kohvilauda külluslikuks, ruume kenadeks ning üldist suhtumist sõbralikuks ning mõistvaks. Infopäeva ettekandeid hinnati sisukateks ning inforohketeks. Samuti kiideti messil osalenud firmade head gluteenivabade toodete sortimenti ning messi hindasid.

Sellised infopäevad – messid on väga olulised gluteenivaba dieedi vajajatele, kuna:
• suureneb inimeste teadlikkus oma haigusest ja menüüst
• saab suhelda teiste „saatusekaaslastega“
• saab tutvuda toiduainete tootjatega ning osta tooteid messi hindadega.
Ürituse peakorraldajaks oli Kaja Schumann, töögruppi kuulusid ka Merle Maisla ning Signe Keerd, fotograafiks oli Elina Poll-Riives. Üritust finantseerisid OÜ Mentli, TULI Catering, Balticovo AS, Fria Bröd AB, Aivil Transport OÜ, Nyimage OÜ, Unimak Grupp OÜ ja Eesti Tsöliaakia Selts.

Arhiiv