Avaldatud: 28 aprill, 2023

Eesti Tsöliaakia Seltsis on tavaks pidada üldkoosolekuid kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Kevadel tehakse plaane ja sügisel võetakse tehtu kokku. Koos üldkoosolekutega toimub ka infopäev, kus esinevad erinevad külalised.

Üldkoosolekul kinnitati 2022 majandusaastaaruanne

Selle aasta esimene üldkoosolek toimub 15. aprillil Tallinna Puuetega Inimeste Koja suures saalis. Kinnitati 2022 majandusaastaaruanne ja revisjoniaruanne. Juhatuse esimees rääkis juhatuse tegemistest, juhatuse liikmed ja valdkonnajuhid tutvustasid enda tegevusalade plaane. Lisaks tutvustati liikmetele eelarvega seonduvat – kui suur on selle aasta eelarve ja millistest projektidest ja allikatest tuleb seltsile lisarahastus. Sõna said ka uued vabatahtlikud. Liikmetele räägiti ka suvelaagri ja konverents-messi plaanidest.

Üritusele lisas pidulikkust tööjuubelite tähistamine, sest personalijuht õnnitles viite inimest, kellel sellel kevadel täitus viis või kakskümmend viis aastat vabatahtlikku tegevust Eesti Tsöliaakia Seltsis.

Infopäeval esinesid vahvlikohviku omanikud ning tutvustati seltsi olulisemaid projekte

Üldkoosolekule järgnes infopäev, kus kõigepealt said sõna kohviku Vaffel omanikud Anna Beloussova ja Jevgeni Beloussov, kes rääkisid gluteenivaba vahvlikohviku tegemistest. See on esimene ja ainulaadne vahvlikohvik Eestis, kus kohapeal valmistatakse nii soolaseid kui magusaid gluteenivabu belgia vahvleid. Selline kohvik oli tsöliaakia ja gluteenivaba elu kogukonna poolt väga oodatud. Lisaks tutvustasid Katre Trofimov ja Aive Antson nii tsöliaakia ja gluteenivaba toitumisega seotud terminitööd kui ka Aktiivsete Kodanike Fondist rahastuse saanud projekti „Eesti Tsöliaakia Seltsi tegutsemisvõimekuse arendamine“.

Vahvlikohviku omanikud

Aitäh osalejatele, vabatahtlikele ja sponsoritele

Üritusel osales ligi 50 seltsi liiget ning üritus toimus hübriidselt, seega soovijad said osaleda (sh hääletada) videosilla vahendusel. Üritust sponsoreerisid sponsorpakkidega GKR Trade OÜ, D.T.L. Consumer Products Eesti AS, LTT AS, Raisio Eesti AS ja Eugesta Eesti OÜ. Saaremaa Köök sponsoreeris üritust uute saiadega. Nii said kõik soovijad uusi tooteid maitsta ning edaspidi juba oma lemmikuid osta. Üritust organiseerisid kümmekond vabatahtlikku, kes igaüks erinevate tegevustega aitas kaasa ürituse õnnestumisele!

Arhiiv