Avaldatud: 21 september, 2019

Tartu Õpilase tervisest hooliv haridusasutus koolituspäev tsöliaakia ja gluteenivaba toit

Tartu Raatuse koolis toimus koolituspäev “Õpilase tervisest hooliv haridusasutus“, kus keskenduti ka eritoitlustusega seonduvale.

50 osaleja seas oli nii kooli- kui lasteaiajuhte, toitlustajaid ja teisi koolide ning lasteaedade töötajaid.

Meil on hea meel ning oleme tänulikud, et Tartu linna koolide ja lasteaedade toitlustushangete korraldajale, kes pidas vajalikuks harida oma piirkonna laste õppeasutuste toitlustajaid ja juhte tsöliaakiast ning gluteenivabast toidust ja selle pakkumise vajalikkusest! Loodetavasti on Tartu linna lasteasutuste teadlikkus gluteenivabast toitlustamisest nüüd kõrgem ning lapsed saavad oma erimenüü puhtuses kindlad olla ja lastevanematel muutub lihtsamaks tsöliaatikust lapsele vajaliku erimenüü taotlemisel.

Tartu linnavalitsus on heaks eeskujuks kõikidele teistele kohalikele omavalitsustele sellise koolituspäeva organiseerimisel ning laste heaolu eest vastutamisel. Loodame siiralt, et ka Eesti teiste piirkondade toitlustushanke korraldajad võtavad Tartust eeskuju!

Võtke meiega ühendust info@tsoliaakia.ee , kui soovite, et Eesti Tsöliaakia Seltsi koolitajad tuleksid teie üritusele rääkima!

Arhiiv