Avaldatud: 30 september, 2020

Gluteenivabatoit.ee sünnilugu:

Alustasin ainult gluteenivaba toodete e-poega, sest tundsin, et gluteenivaba valik Eesti kaubanduses oli kesine ning ülimalt kallis. Lisaks olin väsinud, et pean erinevaid tooteid üle linna erinevatest poodidest hankima.

Minu laps on olnud tänaseks gluteenivabal dieedil varsti juba aasta ja ma ei saa öelda, et see on olnud kerge. On olnud palju väljakutseid, sest ta ei ole mitte ainult gluteenivaba vaid mitme muu piiranguga veel ja seega on olnud eriti raske leida talle sobivaid toiduaineid. Ma tean, et selliseid inimesi on palju, kes ei saa süüa ainult gluteenivabalt vaid on veel erinevaid toitumise piiranguid. Lõpuks leidsin, et valik oli väga väike ning kokkuvõttes otsustasin, et Eestisse oleks vaja just sellist e-poodi. Tallinnas elades ning linnale tiiru peale tehes leiab tõesti vast suure osa asjadest, mida võiksid tahta, aga näiteks saartel või Kesk- Eestis elades nii hästi ilmselt ei ole. Ja veel mugavus, et suur valik on ühest kohast leitav ja kodul lähedale tellitav.

Ilmselgelt proovisin leida parima koostisega tooteid, aga see on üsna keeruline. Paljude tootjate jaoks tähendab gluteenivaba võimalust lisada tootesse erinevaid lisaaineid ja muud “vahvat” kraami, et see oleks võimalikult võltsi maitsega ja ei meenutaks päris toitu. Mulle meeldib paar ütlemist – ära kunagi söö toitu, mida su vanaema ei tunneks ära toiduna ja ära kunagi osta toitu, millel on koostises toiduaineid, mida sa kokku lugeda ei suuda. Need on minu meelest väga head põhitõed. On aeg minna tagasi lihtsa ja puhta toidu juurde. Pingutan, et tuua Teieni uusi kvaliteetsed tarnijad, kelle puhul ka need laused kehtivad. Usun siiralt, et mitte ainult lapsed ei peaks sööma võimalikult kvaliteetset toidu, vaid me kõik väärime seda ja mitte hingehinnaga.

Kahjuks ei saa ma pakkuda teile silmipimestavaid soodushindasid -40%, sest seda katet lihtsalt ei ole seal vahel sellist, et saaksin seda teha. Ma ei punnita hindasid kunstlikult üles, et saaksin teha vapustavaid kampaaniaid. Ma hinnastan tooted nii nagu ma ise oleksin nõus neid ostma. Ma teen seda missioonitundest – tahan aidata teisi emasid ja teisi inimesi, kes kõnnivad gluteenivaba rada koos meiega. Ma panen kohe tootele õiglase hinna. Arvan, et nii see peakski olema ja loodan, et ka Teie nõustute. Selle e-poe eesmärk on teha Teie elu lihtsamaks. Minu elu teeb see ka lihtsamaks – mu lapsel on lõpuks väga mitmekesine toidulaud ja ma ei pea enam sõitma mööda linna, et viiest erinevast poest talle igaks kuuks toiduaineid varuda.

Tulevikuplaanid on suured – tahaksime hakata tootma 100% gluteenivaba valmistoitu, et seda saaksid pakkuda restoranid, kohvikud, tanklad ja tulevikus ka toidukullerid. Juba oktoobri alguses saate seda tegevust toetada läbi Hooandja, sest vaid üheskoos saame me selle suure projekti ellu viia! Kui ka Sina ootad kannatamatult gluteenivabasid pelmeene, lasanjet ja wrapi, siis tule liitu meie Facebooki seltskonnaga – jagame seal retsepte, uudiseid ja kindlasti ka infot Gluteenivaba köögi projekti kohta!
Kui Teie arust võiks e-poes midagi olla, mida siin veel ei ole, siis kirjutage mulle julgelt gluteenivabatoit@gmail.com. Kõikide muude tähelepanekute, murede ja rõõmudega kirjutage mulle ka.

Olete oodatud meie valikuga tutvuma!

Kersti
www.gluteenivabatoit.ee

Arhiiv