Avaldatud: 13 detsember, 2023

4. detsembril toimus Tartus tsöliaakiat, gluteenivaba toitumist ja uusi termineid tutvustav seminar Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi liikmetele.

Seminaril räägiti nii tsöliaakiast kui gluteenivabast toitumisest

Seltsi koolitaja Aive Antson tutvustas tsöliaakiat ja Küllike põlma rääkis gluteenivabast toitumisest ning toitumisnõustajana tõi ta välja ka tasakaalustatud toitumise poole.  Arstiteaduse tudengid ütlesid, et nii põhjalikult nad seda teemat veel ülikoolis käsitlenud ei olnud. Kuna tsöliaakia on terves maailmas aladiagnoositud haigus, siis väga loodame, et uued ja noored arstid oskavad ka meie haigusele suuremat tähelepanu pöörata ja tsöliaakiat kiiremini diagnoosida. Seminaril osales ligi 20 arstitudengit ja nad tõid välja, et said seminarilt palju uut infot ning samuti oli neile oluline, et jagasime isiklikku patsiendikogemust. 

Loodame, et koostöö arstiteaduse tudengitega muutub süsteemseks

See oli esimene kohtumine Eesti Tsöliaakia Seltsi ja Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi vahel ning loodame, et esimesest kohtumisest kujuneb välja kahe organisatsiooni süsteemne koostöö.  

Seminar toimus Eesti Keele Instituudi tsöliaakia ja gluteenivaba toitumisega seotud terminite populariseerimise projekti raames. 

 

Arhiiv