Avaldatud: 26 jaanuar, 2023

Et organisatsioon areneks ning meie tegevus ikka süsteemsem ja laiahaardelisem oleks, siis oleme kaardistanud uute vabatahtlike ja koolitajate vajadusi. 2022. aasta kevadel kuulutasime välja koolituse koordinaatorite konkursi. Koolituste koordinaatori ametikoha lõime seltsis esmakordselt ning koordinaatori ülesanneteks on nii koolituste müük kui ka koolitustega seonduva dokumentatsiooni korrashoidmine.

Värbamine oli igati edukas, sest seltsi koolitustiimiga liitusid Janet Lõbus, Liina Davõdova ja Merle Maisla. Janet ning Liina liitusid meiega esmakordselt, kuid Merle on olnud seltsi vabatahtlik juba aastaid ning soovis end proovile panna veel ühes uues rollis.

Merle ütleb, et ta teeb vabatahtlikku tööd rõõmuga ja see meeldib talle väga, sest saab sellest positiivse tunde. Merle sõnul on vabatahtlik töö andnud talle superkogemused ja ägedaid inimesi ellu.

Janet ütleb, et ta liitus Tsöliaakia Seltsi tiimiga, kuna tahab olla selles teemas rohkem „sees“. Janeti sooviks on, et kõik inimesed saaksid vähemalt baasteadmised tsöliaakia haigusest ja et inimestel ei tekiks valesid arusaamu ja teisiti vaatamisi, kui näiteks väljas söömas käies küsitakse infot gluteenivaba toidu kohta. Janet lisab veel, et „ kuna tervis on meie kõige tähtsam vara, siis see on see, mille eest peame hoolitsema ja mida hoidma. Siiani on jäänud väga hea mulje seltsist, sest inimesed on sõbralikud ja aitavad, kui tekib vajadus – kõike saab küsida ja alati saab ka vastuse“.

11. detsembril toimus esmakordselt koolitustiimis uute sisekoolitajate eksam ning selle sooritasid edukalt Küllike Põlma ning Liina Davõdova. Uued koolitajad läbisid sisekoolituse programmi, mis oli kokku pandud lähtudes seltsi koolitajatele eeldatavatest kompetentsidest. Küllike liitus seltsiga kevadel ning on kohe aktiivselt tegutsema asunud – lisaks juhatuse liikme ja koolitaja rollile on ta ka seltsi nõustamise valdkonna vabatahtlik.

Elisabeth Rooväli on seltsi liige olnud juba aastaid ning hoolega kõrvalt meie tegemisi jälginud. Seoses väljakuulutatud vabade juhatuse liikmete kohtadega leidis Elisabeth, et nüüd on õige hetk ka ise asuda aktiivselt tegutsema.

Lisaks astus vabatahtlike ridadesse ka Gerliin Elise Lukk, kes on nõus tegutsema vajadusel seltsi üritustel fotograafina.

Seega 2022. aasta oli seltsile väga edukas, sest saime uusi kolleege oma ridadesse – meiega liitusid 5 uut inimest – 2 vabatahtlikku, 1 koolitaja ja 2 koolituse koordinaatorit. Mitmetel inimestel on erinevaid rolle seltsis täita. Soovime kõigile tuult tiibadesse ning loodame, et töö Eesti Tsöliaakia Seltsis on just see, mis paneb silma särama ning annab särtsu juurde ka muule elule.

Fotod: ETS Sisekoolitus, Aive Antson, Katre Trofimov

Arhiiv