Avaldatud: 21 mai, 2020

Eesti Tsöliaakia Selts annab rõõmuga teada, et sellel kevadel tähistavad tööjuubeleid lausa kolm vabatahtlikku.
Mis oleks toredam, kui jagada nende tööjuubeli teadet tsöliaakia teadlikkuse kuul!

Juba 10 aastat on seltsis toimetamas Aime Pallo ning Riina Allikas

Aime Pallo on Pärnumaa piirkonna hing. Ta on kohaliku maakonnanõustajana toetamas kõiki uusi tsöliaakiahaigeid ning kõiki teisi tsöliaakiast huvitatud isikuid. Aime on aktiivne inimene, kes võtab alati aega uute haigete jaoks ja nõustab neid põhjalikult. Nõustatavatel jagub Aimele vaid kiidusõnu, sest vajadusel käib ta uute haigetega ka poes ning näitab, kust riiulitelt Pärnus gluteenivabu tooteid osta saab.
Küsimusele, miks ta vabatahtlikku tööd teeb, vastab Aime nõnda:
„Tahan aidata inimesi, kes on nõutud ja hädas pärast tsöliaakia diagnoosi saamist. Mäletan, kui õnnetu ja mures ma ise olin. Meist keegi ei peaks oma murega üksi olema! Kui on võimalus, aitan alati. Tunnen heameelt, kui saan uuele haigele rääkida, et see diagnoos pole katastroof, vaid elu läheb edasi, lihtsalt elustiil ja toitumine muutuvad. Vabatahtlik töö annab hea tunde, et olen saanud kedagi aidata!

Riina Allikas on  pärit perest, kes oli üks seltsi asutaja liikmetest. Seega on Riina varasest lapsepõlvest olnud seltsiga seotud ja osalenud lastele mõeldud üritustel. Ka teismeeas oli Riina usin liige, kes ei jätnud ühtegi seltsi üritust vahele. Ning täiskasvanuna on ta 10 aastat olnud seltsi suvelaagrite korraldustiimis. 2010 toimus suvelaager Läänemaal ning see oli Riinale esimene tema organiseeritud üritus. Kuna laagriliste tagasiside oli hea, siis Riina jätkas vähemal või suuremal määral suveürituste korraldamisega. Praegu elab Riina perega Soomes ning paar aastat tagasi võõrustas seltsi liikmeid ka enda kodukohas.
Riina ise ütleb nii:
„Hakkasin seltsi suvepäevi korraldama, kuna mulle omale väga meeldib just kogu perega nendel üritustel käia. Vabatahtlik töö on andnud mulle väga palju positiivset tagasisidet ja just see innustab mind edasi tegutsema“.

 

5 aastat on seltsis vabatahtlikuna tegutsenud Viktoria Vaisma

Viktoria on seltsis asendamatu inimene, sest ta nõustab huvilisi vene keeles. Meditsiinilise diagnoosiga nagu tsöliaakia puhul on väga oluline, et vene keelt emakeelena kõnelevad inimesed saaksid nõustatud nende emakeeles. Viktoria poole on vene keelse nõustamise osas pöördunud nii tsöliaakiahaiged, nende lähedased kui ka HoReCa sektori esindajad.
Viktoria põhjendab vabatahtliku töö tegemist nõnda:
„Tegelen vabatahtlikuna seetõttu, et saaksin ühiskonnale midagi tagasi anda. Üksinda probleemiga silmitsi seistes võib lahenduste otsimine olla väga keeruline. Mäletan, et tsöliaakia diagnoosi saamisel olin ka ise üsna nõutu. Tsöliaakia Seltsist saadud nõu ja tugi olid minu jaoks kirjeldamatu väärtusega. Loodan, et saan kasvõi mõnele inimesele olla samasuguseks toeks“.

 

Aitäh Aime, Riina ja Viktoria!
Läbi pühendumise ja motiveerituse olete headeks eeskujudeks teistele vabatahtlikele! Teie tegevusest näeme, et iga vabatahtlik saab valida selle ala, mida ta teha soovib ning mis silmad särama paneb ning see tagab ka pikaajalise tegevuse. Soovime teile edasiseks jõudu ja indu!

 

Arhiiv