Avaldatud: 16 juuni, 2023

Seltsi koolitaja sai täiskasvanute koolitaja kutse

Meil on väga hea meel teatada, et seltsi koolitaja Küllike Põlma läbis täiskasvanute koolitaja kutseeksami ning alates aprillist 2023 omab täiskasvanute koolitaja kutset!

Palju õnne Küllikesele!

Küllike Põlma liitus seltsi koolitustiimiga täpselt aasta tagasi – 2022. aasta kevadel. Eelmise aasta sügisel läbis Küllike sisekoolituse ning enne jõule sai seltsi teooriakoolitaja tunnistuse. Küllike on õpetanud sellel aastal lasteaedade toitlustustiime, rääkides neile tsöliaakiast, gluteenivabast toitumisest ja ristsaastumise vältimisest. Kevadel sai Küllikesest juba ka uus sisekoolitaja ning ta jagas enda teadmisi edasi kokanduskoolitajate sisekoolitusel.

Küllike ütleb enda kohta nii: „Olen ligi 20 aastat töötanud avalikus sektoris, neist üle 8 aasta politseis uurijana ning teised 10 Andmekaitse Inspektsioonis riikliku järelevalve läbiviijana. 2016ndast aastast olen töötanud imetamis-, toitumis- ja kogemusnõustajana ning koolituse teemad on olnud pigem antud erialasid hõlmavad, kuid olen andnud ka mõned koolitused nt isikuandmete töötlemisest või seaduste tõlgendamisest“.

Küllike lisab, et ta naudib nii enda kui koolitavate siirast uudis- ja teadmiste himu – see annab iga kord koolituse lõpus suure kuhja energiat tagasi. Iga koolitusega avastab ta oma õppijaid ja killukese iseendast. Talle meeldib see sünergiline loomise ja jagamise protsess, mille nad üheskoos koolitatavatega koolitusel loovad.

Nõustaja- ja koolitajana teab Küllike, kui oluline on olla nii koolitaja kui ka nõustajana ise heas füüsilises ja vaimses tasakaalus. Küllike ütleb nii: „See on oluline nii õppijale kui mulle, minu kolleegidele ja mu perele. Tasakaalu saavutamiseks jälgin iga päev, et liiguksin piisavalt, toituksin teadlikult ja regulaarselt. Hoolitsen ka selle eest, et mu uni oleks kvaliteetne ja piisavalt pikk, ning jälgin enda stressitaset. Käin kovisioonides ja vajadusel supervisioonides“.

Kutse omamise tähtsus

Seltsi koolitustiimi kuulub kokku 11 koolitajat ja koolituse koordinaatorit ning Küllikesel on ainsana täiskasvanute koolitaja kutsetunnistus. Kutse taotlemine ja oma arengumapi kirjutamine on pikk protsess. Eneseanalüüs põhineb täiskasvanute koolitaja kutsestandardi tegevusnäitajatel ning annab hea ülevaate koolitaja tugevustest ja arenguvajadustest. Oleme oma patsiendiorganisatsioonis loomas koolitussüsteemi ning mida rohkem meil on kutset omavaid koolitajaid, seda kõrgema kvaliteediga koolitusi saame pakkuda. Kutset omavad koolitajad annavad koolitusele usaldusväärsuse. Täiskasvanute koolitaja kutset omistab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon ANDRAS.

Palju õnne Küllike Põlmale ning palju õpetamis- ning õppimise rõõmu edasiseks!

Arhiiv