Avaldatud: 28 detsember, 2022

Igal sügisel valitakse seltsi parimaid vabatahtlikke.

Sellel aastal loodi uusi kategooriaid, et ikka rohkem vabatahtlikke tunnustatud saaks. ETSis on palju toimekaid vabatahtlikke, kuid igal aastal on mõned tegevused või on mõni eriti aktiivne vabatahtlik, kes jääb rohkem silma. Tunnustamine on oluline, sest see on üks osa hoolimisest ja märkamisest ning läbi tunnustamise me anname vabatahtlikele teada, et tema tegevus on oluline. Kõiki ETSi parima vabatahtliku tiitli saajaid õnnitleti kinkekaardiga.
Sellel aasta parimad on:

  1. Parim vabatahtlik 2022 – Kätlin Talumaa. Kätlin on tegutsemas kolmes valdkonnas, ta on seltsi koolitaja, lisaks ka HoReCa ning kaubandusvaldkonna vabatahtlik. Kaubandusvaldkonnas on ta maaletoojate koordinaator ning just tänu Kätlinile täituvad seltsi üritustel liikmete sponsorpakid hea ja paremaga ning igapäevaselt edastab Kätlin seltsi listi toodete infot.
  2. Parim noor uus tulija 2022 – Ädu Igris Schumann. Ädu on seltsi sekretär, kuid seltsiga on ta liitunud juba väikesest peale, sest nende pere on juba ligi 20 aastat aktiivselt seltsi töös osalenud.
  3. Parim uus tulija 2022 – Karin Sindonen. Karin on kaubandusvaldkonna vabatahtlikuna e-kaubanduse koordinaator.
  4. Aasta tegu 2022 – Lastelaager. Lastelaagri korraldajateks olid Kaja Schumann ning Merle Maisla ning see oli esimene viis päeva kestev laager, kus oli palju huvitavaid tegevusi ja üksi vanem ei pidanud muretsema lapse õige menüü pärast.

Tähelepanuväärne on ka see, et ühest perest on lausa kaks parimat vabatahtlikku, sest meie sekretäri Ädu Igrise ema on Kaja, kes korraldas lastelaagri.

Mis aga ajendab vabatahtlikke oma tööd tegema? Koos olla, teha ja õppida – sellepärast seda teengi!

Karin: Mind ajendab vabatahtlikku tööd tegema soov aidata ETSi kogukonda ja seeläbi ka enda peret. Ise sain seda tööd teha lühikest aega (praegu kaksikute sünni tõttu on see töö pausil), kuid selle aja jooksul olen ma saanud vajalikku infot ise, saanud seda teistele edasi jagada ning olen loonud uusi tutvusi. Samuti annab vabatahtlik töö hea tunde ning kindlasti ka teadmisi ja kogemusi, mida tööalaselt ka rakendada annab.

Kätlin: Eesti Tsöliaakia Seltsis olen vabatahtlik olnud 4 aastat. Miks ma seda tööd teen? Esiteks teen seda sellepärast, et selle valdkonnaga on seotud minu lähedased ja tuttavad. Teiseks saan sellega aidata ka teisi inimesi. Saan osa võtta ning kaasa rääkida erinevates projektides. Samas saan rakendada oma teadmisi, oskusi ja kogemusi. Vabatahtlikuna töötamine on mulle palju juurde andud: esinemisjulguse,  uued teadmised,  kohtumised erinevate valdkonna inimestega,  koolitustel osalemine, ühisüritused jne… Vabatahtlikuna teen seda, mis mulle kõige enam meeldib.

Ädu: Mina teen vabatahtlikku tööd, sest see on olnud asjade loomulik käik. Olles lapsest saati seltsi juures ja aidanud kaasa erinevates tegemistes, ei saa panustamata jätta nii enda kui teiste tsöliaakiaga inimeste heaolusse. Vabatahtlik töö annab palju erinevaid võimalusi arenguks nii individuaalselt kui ka meeskonnana. Koos olla, teha ja õppida – sellepärast seda teengi!

Arhiiv