Avaldatud: 16 detsember, 2023

10. detsembril pidasime jõulupidu Paides Ajakeskuses Wittenstein. Peol osales 40 seltsi liiget, nende seas oli nii lapsi kui eakaid inimesi, kes kõik olid Paidesse kokku sõitnud Eestimaa esinevatest paikadest. 

Jõulupidu läbi Eestimaa ajaloo

Osalesime Ajakeskuse Wittensteini programmis, mis tutvustas jõulukombeid erinevatest ajastutest. Kuidas meie esivanemad eri ajastutel elasid, kuidas jõulupidusid pidasid ja milliseid jõuluroogi sõid? Ajamasinaga läbi Eestimaa ajaloo rännates saimegi erinevate aegade jõulupidudel osaleda ja tutvuda eri ajastute piduroogadega. Alustasime muinasajaga ja lõpetasime Eesti taasiseseisvumisega. Vaatasime filmi, kohtusime eri ajastute tegelastega, ehtisime kuuske, tantsisime ja laulsime. Maitsesime toite, mida meie esivanemad jõulude ajal sõid. Ajarännaku lõpuks jõudsime 90ndate retrodiskole! 

Peale programmi sõime koos pidulikku lõunasööki ning siis tuligi jõuluvana. Kõik peolised said jõuluvanalt paki. 

Aitäh sponsoritele!

Jõulupidu sponsoreerisid AbeStock (Eat Real, Loodusvägi, Nestle, Food Studio jm), Oribalt Tallinn (dr Schär), Eugesta (Semper) ja Saaremaa Köök (Mönus sari). Lisaks soovib Eesti turul oma tooteid müüma hakata Rootsi firma Fibr (https://www.fibr.se ), kes samuti meie kingikotti erinevate batoonidega panustas.

Aitäh jõulupeol osalejatele ja korraldajatele! 

 

Pildistasid: Ornella Jõgi ja Aive Antson

Arhiiv