Avaldatud: 11 november, 2019

 

Meil on hea meel teatada, et Eesti Tsöliaakia Seltsi tegevus on sel aastal patsiendi huvikaitse osas väga oluliselt laienenud, sest meie juhatuse liikmed on valitud tsöliaatikute jaoks oluliste nõukodade töösse!

Kevadel kutsus Õiguskantsler kokku puuetega inimeste nõukoja, kelle ülesandeks on nõustada õiguskantslerit puuetega inimeste ja kroonilisi haiguseid põdevate inimeste õiguste edendamise, kaitse ja järelevalve teemal võttes aluseks ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni. Nõukoja töös osaleb meie juhatuse liige Katre Trofimov. Toimunud on kaks nõukoja koosolekut, kus on tutvustatud nõukoja liikmetele ka tsöliaakiaga seonduvat ning oluliseks teemaks on tõstatatud gluteenivaba toitlustamine lasteasutustes ja haiglates.

Sel sügisel alustas tööd Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) Patsiendinõukogu, kus esindab tsöliaatikuid meie juhatuse esinaine Aive Antson. Nõukoja eesmärkideks on koostöö haigla ja patsiendiorganisatsioonide vahel. Oluline on sisendi saamine erinevatele patsientidega seotud teemadele – patsiendi teekond, ravi võimalused ning korraldus jm. Tsöliaatikutele on oluline nii patsiendi teekond kui ka toitlustus haiglas ning nõukoja töös osalemisega saame oma sihtgruppi esindades neile teemadele tähelepanu pöörata.

Loodame, et osalemine mõlemas nõukojas kannab tulevikus vilja ning gluteenivaba toitlustamine tsöliaakia patsientidele paraneb kõigis asutustes!

Foto: PERH’i Patsiendinõukoja koosolek 14.oktoobril. Autor: Aive Antson

Arhiiv