Avaldatud: 22 veebruar, 2023

Eesti Tsöliaakia Seltsil oli suur rõõm koostööd teha Haridus- ja Noorteametiga. Nimelt on Haridus- ja Noorteamet kaasatud mitut riiki hõlmavasse projekti: „Better Skills for Modern Ukraine” (EU4Skills)“, mille raames toetatakse Ukraina kutsehariduse reformi. Projekti eesmärgiks on tõsta reformi tulemuslikkust ja kutsehariduse kvaliteeti ning atraktiivsust ja toetada selle vastavust tööturu vajadustele, koolitada kutsekoolide juhtkonda ja õpetajaid ning kaasajastada kutseõppeasutusi.

Eesti Tsöliaakia Selts andis oma panuse õppematerjali loomisse. Loodavat õppevara hakkavad kasutama Ukraina kutsekoolid täiskasvanute täienduskoolituse õppekaval „Toitlustamine õppeasutuses“. Eesti Tsöliaakia Seltsi poolt kirjutatud teemad olid järgmised: tsöliaakia, gluteenivaba dieet ja ristsaastumise vältimine gluteenivabal toitlustamisel. Lisaks kujundasime õppematerjali juurde ka illustratsioonid.

Meil on väga hea meel, et saime oma panuse anda Ukraina kutsehariduse edendamisse ning loodame, et nende õppematerjalide kaudu saavad koolitatud paljude Ukraina lasteasutuste toitlustustiimid ning sellest lähtuvalt saavad ka Ukraina lapsed koolides ning lasteaedades gluteenivabalt süüa.

Arhiiv