Avaldatud: 27 detsember, 2022

Eesti Tsöliaakia Seltsis on kogu tegutsemisaja jooksul olnud traditsiooniks, et üldkoosolekud koos infopäevadega toimuvad kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Selle aasta sügisene üldkoosolek koos infopäevaga peeti 5. novembril.

Üldkoosolekul valiti uued juhatuse liikmed ja tehti rühmatööd

Üldkoosolekul tehti lühike ülevaade olulisematest tegevustest ja üritustest – räägiti esimest korda toimunud lastelaagrist ning osalemisest Euroopa Tsöliaakia Seltside katusorganisatsiooni üldkoosolekul. Lisaks tunnustati parimaid vabatahtlikke ning õnnitleti Kaja Schumanni 10nda tööjuubeli puhul. Kuna neli juhatuse liiget astusid tagasi, siis valiti uued juhatuse liikmed.
Kord aastas on meil tavaks teha ka rühmatööd. Sel korral oli meie külaliseks Eesti Vabaühenduste Liidust Kai Klandorf, kes juhtis rühmatöid järgmistel teemadel: millised on juhatuse suurimad väljakutsed  ja millised on ootused seltsi juhatusele? Leiti, et patsiendiorganisatsiooni juhatus on strateegilise sihi hoidja, eelarve ja tegevuskava koostaja, toetaja ja usaldaja ning meeskondade ja valdkondade tööks raamistiku looja. Lisaks oodatakse seltsi juhatuselt, et oleks ta selge sõnumi kandja ning et juhatuse tegevus oleks läbipaistev.

Infopäeval esines Pakipagari esindaja

Infopäeva osas esines Pakipagari esindaja, kes tutvustas ja müüs oma toodangut. Pakipagar toodab erinevaid küpsetussegusid (muffinite, vahvlite jm küpsetussegud), mille abil saab kerge vaevaga valmistada nii soolaseid kui magusaid tooteid. Sellised tooted olid turule väga oodatud, sest tänapäeva kiire elutempo juures on hea valmistada küpsetisi kiiresti.

Üritus toimus hübriidselt ning sai hea tagasiside

Üritus toimus Go Hotel Shnelli seminariruumis ning esimest korda viidi see läbi hübriidselt – osaleda sai nii kohapeal kui arvutiekraani vahendusel. Tagasisides ütlesid osalejad, et ürituse aeg oli optimaalne, teemad asjakohased ja söök hea, kuid rohkem oodatakse erinevate maaletoojate gluteenivabade toodete tutvustusi ja müüke.

 

Arhiiv