Avaldatud: 12 aprill, 2010

Projekt „Lasteraamatu „Miina vanaema juures. Kui ei talu gluteeni“ kirjastamine“.

Eelkooliealistele lastele mõeldud raamat “Miina vanaema juures” õpetab väikelapsi oma haigusega paremini hakkama saama.

Lasteraamatu kirjastamise idee saime Põhjamaadest, kus juba aastaid tagasi on välja antud just väikestele tsöliaakiahaigetele mõeldud trükiseid. On ju väikesel lapsel raske mõista, miks mängusõpradele on koogid ja küpsised lubatud, aga temale mitte.

Lasteraamat „Miina vanaema juures. Kui ei talu gluteeni“ räägib väikesest tüdrukust Miinast, kellel diagnoositakse tsöliaakia ning sellest, kuidas ta oma haigusega harjub. Selle raamatu otseseks sihtgrupiks ongi eelkooliealised tsöliaakiahaiged, kelledel see raamat peaks aitama oma haigust paremini mõista ja sellega koos elada.

Raamatu autor Sandra Vungi ja illustraator Kudrun Vungi on õed, kes on pärit Viljandimaalt. Kudrun elab Tartus ning tegeleb kujundamise ja illustreerimisega. Sandra korraldab taimetoidukoolitusi.

Projekt algas oktoobris 2009 ning raamat ilmus trükist märtsis 2010. 27. märtsil Eesti Tsöliaakia Seltsi üldkoosolekul toimus selle raamatu pidulik esitlus. Raamatu trükkis Tallinna Raamatutrükikoda, maksumuseks oli 37 000.00. Tiraažiks on 300 eksemplari.

Projektijuhtideks olid Aive Antson ja Riin Jõgi. Töörühma kuulusid: Kaja Schumann, Enel Šott, Tiiu Liiv ning Tiina Kivil.

Raamatu saavad kõik tsöliaakiahaige lapsega pered endale tasuta, küsida Eesti Tsöliaakia Seltsist – info@tsoliaakia.ee. Kõik teised soovijad peavad tasuma ühe raamatu eest annetusena vähemalt 10 eurot Eesti Tsöliaakia Seltsi arveldusarvele. Saatmiskulusid selts ei kompenseeri.

Arhiiv