Avaldatud: 4 juuli, 2024

27. juunil kohtusid HoReCa valdkonna koordinaator Triinu Arras ja juhatuse esimees Aive Antson Healthy Sweets by Polina kohviku perenaise Polinaga. Kohtumise eesmärgiks oli tutvumine ning edaspidine koostöö.

100% gluteenivaba kohvik

Kohviku idee tekkis Polinal lapse tervisemurest, kes ei saanud kõiki toiduaineid tarbida. Healthy Sweets kohvik on olnud avatud juba viis aastat, neist viimased kolm aastat samas asukohas Vana-Kalamaja 6.

Menüüs on nii soolased kui magusad tooted – pakutakse, võileibu, kooke, torte, saiu, kišše ja muidki tooteid. Hooajaliselt valmistatakse kulitše, vastlakukleid jm. Tooted on ka laktoosivabad ning valge suhkru asemel kasutatakse steviat ja erütritooli. Palju kasutatakse mahetooraineid. Rõhku pannakse tervislikkusele ja tasakaalustatud toitumisele, sest toorainetena on kasutusel nii toortatra-kui ka täisterariisijahu. Populaarsemad tooted on Napoleoni tort, Bounty toorjuustukook ja muud koogid.

Eraldi pöörame tähelepanu gluteenivabale leivale, mis valmistatakse toortatrakruubist ja kasutatakse erinevaid lisandeid. Nt kodulehe kaudu saab tellida mustade ploomide ja metspähklitega leiba: https://healthysweets.ee/product/mustploomi-leib-vegan/

Kasutatavad toorained on kõik gluteenivabad ja kannavad gluteenivaba toidu kaubamärki. Igal aastal tehakse ka gluteenivaba toidu analüüsid ning katseprotokollid tõendavad toodete gluteenivaba olekut.

Toodete tellimine on lihtne

Tooteid saab osta või süüa kohapeal kohvikus. Samuti saab osasid tooteid tellida kodulehelt: https://healthysweets.ee/shop/ . Tallinna piires saab tooteid tellida ka läbi Bolti või Wolti. Kasulik on aga vormistada läbi mobiiliäpi kliendikaart, mille läbi saab koguda boonuspunkte ja saada sooduspakkumisi: https://client-card.ch/mobile/app/healthysweets

Arhiiv