Avaldatud: 14 mai, 2023

11. mail kohtusid seltsi juhatuse liikmed Aive Antson ja Küllike Põlma Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esinaise Le Vallikiviga. See oli oluline kohtumine, sest viimasest kokkusaamisest on möödas aastaid ning mitmed olulised teemad ootasid lahendamist.

Perearstide teadlikkuse kasv

Seltsi poole on paljud inimesed pöördunud murega, et perearstide teadlikkus tsöliaakiast ja gluteenivabast toitumisest on madal. Kohtumisel arutati erinevaid võimalusi, kuidas perearstideni jõuda. Edaspidi on plaan korraldada nii koolitusi kui kirjutada artikleid, mis aitavad perearstidel ja ka pereõdedel teadvustada tsöliaakia kui autoimmuunhaiguse olemasolu, sümptomeid ja ravi.

Tsöliaakia ravijuhend ja muud teemad

Eestis puudub tsöliaakia ravijuhend. Eesti Tsöliaakia Selts on võtnud eesmärgiks ravijuhendi algatamise kaasates koostöösse erinevaid osapooli ning Eesti Perearstide Selts on väga nõus ravijuhendi väljatöötamisel kaasa lööma. Lisaks räägiti veel ka meie sihtgrupiga seotud muredest – kuidas leida lahendusi toitumisterapeutide kaasamiseks tsöliaakiaga inimeste toetamisel ning millised on võimalused kallite gluteenivabade toiduainete kompenseerimiseks.

 

Täname Le Vallikivi kohtumise eest ja oleme tänulikud ning uhked tagasiside eest meie organisatsioonile. Le Vallikivi sõnul on Eesti Tsöliaakia Selts on üks tema lemmikumaid patsiendiorganisatsioone seoses tõepoolest ulatusliku ja süstemaatilise tööga haigusteadlikkuse tõstmisel ja patsientide õiguste eest võitlemisel.

Arhiiv