Avaldatud: 15 oktoober, 2023

Eesti Tsöliaakia Seltsi juhatuse esimees Aive Antson ja tervishoiuvaldkonna juht Küllike Põlma kohtusid 13. septembril SA Tallinna Koolitervishoid esindajatega. Selts ei ole eelnevalt aktiivset koostööd kooliõdede esindajatega teinud ja seetõttu oli see esmakordne kohtumine väga tähtis. SA Tallinna Koolitervishoid ühendab 86 Tallinna kooli.

Peredelt oodatakse avatud suhtumist

Kohtumisel räägiti kooliõdede rollist õpilaste toetajana ja sellest, kuidas saab kooliõde toetada tsöliaakiaga last. Kui pere annab tsöliaakia diagnoosist kooli ja kooliõele teada, siis saab ka kooliõde jälgida kooli toitlustust ning peret selles osas toetada. Seega kooliõed ootavad meie kogukonnalt, et tsöliaakiaga laste vanemad annaksid diagnoosist kooli ja kooliõele teada. Vaid nii saab teha koostööd ja last toetada.

Koostöö koolituste ja seminaride osas

Kohtumisel räägiti koostööst – kuidas saame üheskoos tõsta  nii ühiskonna teadlikkust kui ka tsöliaakiaga lapsi veel enam toetada. Lepiti kokku, et juba sellel sügisel saame esineda kooliõdede seminaril. Samuti räägiti kooliõdedele tsöliaakia ja gluteenivaba toitumise teemalise koolituse pakkumisest.

Kõige olulisem oli see, et saime SA Tallinna Koolitervishoid esindajatega tuttavaks ning edaspidi saame vajadusel alati kontakteeruda,  nõu pidada ja koostöökohti leida.

Arhiiv