Avaldatud: 16 veebruar, 2024

6. veebruaril kohtusid seltsi kaubandusvaldkonna vabatahtlikud Oribalt Tallinna esindajatega. Oribalt Tallinn on populaarse gluteenivabade toodete brändi Dr Schäri  maaletooja Eestis. Kohtumise eesmärgiks oli arutada koostöö teemal, et kuidas üksteist veelgi paremini toetada. 

Dr Schäril on pikk ajalugu

Ettevõte sai alguse pereettevõttena enam kui 100 aastat tagasi, aastal 1922 Alpide südames Lõuna-Tirooli piirkonnas Itaalias asuvas väikesest apteegi ja tervisetoodete poest. Esimene toode oli gluteenivaba imiku piimasegu, mille valmistas Innsbrucki juhtivarst Anton Schär. Ta spetsialiseerus laste tervislikule toidule ja lisas varakult oma tootevalikusse gluteenivabad tooted, nagu riisikoor, mida tavaliselt soovitatakse seedeprobleemidega patsientidele. 

1979.aastal võttis 23-aastane Ulrich Ladurner üle vanemate apteegi ja tervisetoodete poe ning juba siis tundis ta huvi gluteenivabade toodete vastu. 1981. aastal tõi ta turule Dr Schäri kaubamärgi ja sellest ajast alates suurenes ka gluteenivabade toodete sortiment. Sellest ajast alates on ettevõttes usutud, et igal inimesel on oma koht õhtusöögilauas ja soov nautida koos perega toiduvalmistamist ja küpsetamist.

Esimene omavalmistatud toodete hulgitarne oli Itaalias 50sse apteekki, kus Savoiardi küpsised võeti ülimalt hästi vastu. See esialgne edu kinnitas, et ettevõte liigub õiges suunas. Täna jääb Dr Schär endiselt pereettevõtteks, kuid sellel on ülemaailmne haare – 18  tehast 11 riigis ja üle 1500 töötaja üle maailma teevad selle brändi kättesaadavaks enam kui 100 riigis.

Koostööst Oribalt Tallinna ja Eesti Tsöliaakia Seltsi (ETSi) vahel

Oribalt Tallinna esindajad ütlesid, et gluteenivabade toodete müügi käive on igal aastal kasvanud. Nad saadavad infot allahindluste ja kampaaniate kohta ETSi kontaktisikutele, et seltsi liikmed oleksid kursis soodsatest ostuvõimalustest. Sinuteek.ee e-poes kehtib ka sooduskood ETSi liikmetele Dr Schäri toodete ostul. Tulemas on gluteenivaba toidu päevad 21.-22. veebruaril, et tutvustada laialdast Dr Schäri sortimenti. Aprillis kohtutakse Dr Schäri Ida-Euroopa müügiesindajaga ja Oribalt Tallinn korraldab kohtumise ETSi vabatahtlike ja Dr Schäri ematehase turundusvaldkonna vahel, et rääkida nii turundusest kui ka kokanduskoolitustest. Samuti lepiti kokku, et seltsi vabatahtlikud kirjutavad artikleid Sinuteek.ee blogisse. 

ETSi esindajad tänasid Oribalt Tallinna esindajaid väga pika ja tulemusliku koostöö eest. Oribalt Tallinn on olnud läbi aastate meie suurim sponsor ja Dr Schäri leivad ja saiad on olnud meie kogukonna lemmikud palju aastaid.

 

 

Fotol: Oribalt Tallinna esindajad Maris Kehva, Grete Hinrikus, Kristel Seer ja ETSi vabatahtlikud Aive Antson, Kätin Talumaa ja Aive Treiman.

Arhiiv