Avaldatud: 5 märts, 2023

Kontaktid on olulised

30. jaanuaril kohtusid Eesti Tsöliaakia Seltsi (ETSi) juhatuse esimees Aive Antson ja aseesimees Sigrit Keerd esimest korda Tallinna Haridusameti terviseedenduse vanemspetsialisti Age Tammega ja kooli toidukultuuri edendaja Jaana Rästasega.

Kohtumise eesmärgiks oli kaardistada ühised tegevused ning kokku leppida koostöö kohtades. Oluline on tsöliaakia teadlikkuse tõstmine ning gluteenivaba eluga seonduvatest vajadustest teada andmine. Nüüd on Tallinna Haridusametil teadmine ETSi olemasolust ja tegevustest ning võimalus meid vajadusel kaasata või meie tegemisi toetada.

Oluline on koostöö lasteasutuste toitlustuse teemadel

Tutvustati seltsi tegemisi ning räägiti lasteasutustes gluteenivaba toitlustuse pakkumise olulisusest. ETSi esindajad soovivad koolide ja lasteaedade juhtideni viia sõnumi, kuidas ETS saab lasteasutuste toitlustustiime ja lasteaedade õpetajaid ning terviseedenduse ning kodunduse õpetajaid toetada. Tallinna LV esindaja lubas sobival võimalusel kutsuda seltsi esindajaid esinema haridusjuhtide seminaridele ja infopäevadele.

27. aprillil toimub moodsa õppimise festival “iduEDU”, kuhu Eesti Tsöliaakia Selts saab välja panna messilaua ning korraldada kaks töötuba huvilistest õpetajatele, kelle rühmas/klassis võib olla tsöliaakiaga laps. Festivali teemaks on „Iga ukse jaoks on võti“. Esimene päev keskendub tervise ja heaolu võtmetele, mille fookuses on vaimne, füüsiline ja sotsiaalne tervis. Haridusfestivalil osalejateks on Tallinna koolide ja lasteaedade õpetajad.

Samuti hakkab Tallinna Haridusamet vahendama ETSi koolituste ja infopäevade kutseid lasteaedade ning koolide juhtidele.

 

Loe lähemalt, kellele ja miks on vajalik gluteenivaba toit infomaterjalist “Gluteenivaba toit – kellele ja miks? Kuidas valmistada seda ohutult?

Arhiiv