Avaldatud: 27 november, 2010

Head Tsöliaakia Seltsi liikmed !!!

Olete oodatud Eesti Tsöliaakia Seltsi Jõulupeole 18. detsembril 2010 Eesti Vabaõhumuuseumi Jõulukülla. Jõuluküla on avatud 11.00 – 16.00 (vt. www.evm.ee)

Iga pere saab ise valida omale meelepärase tegevuse järgnevate seast:

Sassi-Jaani – rehe all saab oma silmaga kaeda, kui erinevalt on jõulupuid ehitud viimase sajandi jooksul.
Härjapea – aastalõpu ilutaotlus 1930. aastatel. Õmblejanna kohendab piduriideid, väiksemad saavad pabernukkude peal ise moemaailmas kätt proovida.
Kuie kool – jõululaulude ühislaulmine kooliõpetajaga. Posti saab panna kauneid pühadesoove lähedastele ja lasta päevapiltnikul endast kena mälestuspilt teha.
Sepa talu – igal rahval ise pühad, setod valmistuvad talsipühadeks.
Köstriaseme – toomapäeva toimetused, vanaperenaine valmistab Tahma-Toomast, peremehe tehtud jõuluõlut tulevad maitsma toomasandid.
Pulga talu – talupere jõuluaskeldused vanas rehemajas. Valmistatakse maitsvaid jõuluroogasid ja tuletatakse meelde jõulumänge.
Kolga – jõuluks koju! Pühadeajal rõõmustab pererahvast soldat, kes on tagasi jõudnud kaugelt Türgi sõjast.
Aarte – rannarahva jõuluaskeldused. Perenaine ootab peremeest rannast koju silgupiiraka ja värskelt röstitud kohviga.
Sutlepa kabel -– kõlavad kaunid koorimuusikakontserdid kell 12.00, 13.30 ja 15.00.

Kell 16.00 istume üheskoos Jõululauda Kolu Kõrtsis sakstekambris.

Üritusest osavõtuks on vajalik eelregistreerimine. Viimane päev selleks on 10. detsember – riinj@hot.ee (hilisemate registreerijatega me arvestada ei saa).

Seekord on üritusest osavõtuks vajalik omaosalus s.t. iga pere ostab ise sissepääsupileti Vabaõhumuuseumisse. Piletihinnad: tavapilet 95.00 / sooduspilet 45.00 / perepilet 190.00

Tuletame ka meelde, et seltsi liikmed, kel oli tasumata liikmemaks 01.maiks, peavad osalemiskulud tasuma ise – 150.00 krooni inimene. Kuna osalejate arv on piiratud, siis seekord ei saa üritusest osa võtta inimesed, kes seltsi liikmed pole.
Ootusrõõmuga,
seltsi juhatus

Arhiiv