Avaldatud: 31 august, 2020

Miina vanaema juures. Kui ei tohi süüa gluteeni - raamat tsöliaakiast lastele

Lasteraamat väikesest tsöliaakiahaigest tüdrukust Miinast on rõõmu toonud juba 10 aastat paljudele tsöliaakiahaige lapsega peredele. Raamat on olemas ka mitmetes lasteaedades ja raamatukogudes. Kuna eelmine tiraaž oli otsakorral, siis nüüd on ilmunud uus parendustega variant.

Raamatu peategelaseks on jätkuvalt Miina, kellel diagnoositakse tsöliaakia, kuid lisatud on gluteenivaba kaubamärgiga seonduv. Oleme teadlikumaks saanud ristsaastumisest ning gluteenivaba toiduvalmistamise nõuded peavad selgeks saama juba lapsepõlves.

Koostöö jätkus esimese raamatu autori ja illustraatori Sandra Vungiga ja Kudrun Vungiga, kes samuti rõõmustasid kordustiraaži üle. Raamat on kirjutatud „lihtsas“ keeles ning illustreeritud armsate fotodega. Raamatu eesmärgiks on aidata tsöliaakiaga kohaneda kõikidel alla 7-aastastel lastel.

Raamat sobib ka väga hästi lasteaedadesse/lastehoidudesse ettelugemiseks, et kõik lapsed mõistaksid, et tervete keskel on ka lapsed, kes ei tohi teatud toiduaineid süüa oma tervisliku seisundi tõttu.

Raamatut saate küsida info@tsoliaakia.ee .
Kokkulepitult saab raamatu kätte Eesti Tsöliaakia Seltsi kabinetist Tallinnas või postipakiga saates.

Raamatu hind on seltsi liikmetele 10€ ja mitteliikmele 15€.
Postipakiga saates lisandub teenustasu.

Arhiiv