Avaldatud: 30 september, 2022

15. – 18. septembril toimus peale 2019. aastal viimati aset leidnud füüsilist kohtumist taas Euroopa Tsöliaakia Seltside Assotsiatsiooni (AOECS) üldkoosolek koos konverentsiga, Portugalis, Lissabonis.
Eesti Tsöliaakia Seltsil oli suur rõõm saata kohapeale Eestit esindama ka oma kaks vabatahtlikku, Marget Mermani ja Ädu Igris Schumanni, kes on aktiivselt panustanud seltsi tegemistesse.

Ädu Igris osales noorte organisatsiooni Coeliac Youth Europe (CYE) seminaripäeval ning üldkoosolekul ning tõi tagasi teadmisi ja ideid selle kohta, kuidas edendada Eestis tsöliaakiat põdevate noorte vanuses 18-30 liitumist tsöliaakia seltsiga ning pakkuda neile toredaid koosviibimisi ja väärtust loovaid tegevusi. CYE korraldab ka kõikidele liikmesseltside liikmenimekirjas olevatele noortele iga suvi mõnusat vaba aja veetmise võimalust Euroopas läbi oma suvelaagri formaadi “CYE Summer Camp“. 2023. aastal toimub üritus augusti lõpus Portugalis, Lissabonis ja veel jõuad liituda Eesti Tsöliaakia Seltsiga, et saaksid sõita soodsa hinnaga umbes nädalasele gluteenivabale puhkusereisile Euroopa noortega!

Marget Merman osales AOECSi seminaripäeval ning üldkoosolekul, kus olulisteks teemadeks olid gluteenivaba kaubamärgi areng ning selle positsiooni tugevdamine turul, erinevate kriiside mõju gluteenivabale turule Euroopas, AOECSi juhtimissüsteemi arendamine ning liikmesseltside omavaheline koostöö. Lepiti kokku ka mitu aastat ära jäänud füüsiline Põhja- ja Baltimaade kohtumine, asukohaga Rootsi.

Margeti ja Ädu Igrise sündmusel osalemist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital läbi reisitoetuse konkursi.

Lisaks osales üritusel ka kolmas Eesti Tsöliaakia Seltsi vabatahtlik, Katre Trofimov, kes valiti käesoleva aasta juunis taas AOECSi juhatusse, kus ta panustab meie katusorganisatsiooni aredamisse ning kelle reisikulud kattis AOECS.

Reisimuljeid saab uudistada ka ETSi instagrami kontol “Portugal 2022” ikooni all.

 

 

Arhiiv