Avaldatud: 8 juuli, 2018

Meie seltsi juhatuse liige Katre Trofimov, kes valiti eelmise aasta septembris Eesti Tsöliaakia Seltside Assotsiatsiooni (AOECS) juhatuse liikmeks, korraldas 9. juunil 2018, Rumeenias, Bukarestis Lõuna-Euroopa ja Balkanimaade tsöliaakia seltsidele kohtumise AOECSi väikeste seltside abistamise projekti Coeliacs-4-Coeliacs raames.

Kohal olid seltside esindajad Rumeeniast, Ukrainast, Küproselt, Bulgaariast, Serbiast, Ungarist ja Türgist. Seltside jaoks on väga oluline selliste kohtumiste toimumine, et oleks võimalik jagada omavahelist kogemust ning saada uusi ideid, kuidas oma seltsi tööd ja tsöliaakiahaigete eluolu parandada.
Kohtumisel tutvustati  ka AOECSi poolt Euroopa Litsentseerimise Süsteemi alusel väljaantavat gluteenivaba kaubamärki ja selle litsentseerimise protsessi ning peatselt loodavat restoranide tunnustamise süsteemi. Lisaks rääkis Katre liikmeskonna hoidmisest ja kasvatamisest ning sellest kuidas pöörata sotsiaalmeedia kasulikuks seltsile.

Kuigi Eesti Tsöliaakia Selts on oma liikmeskonnalt väikene ning aktiivseid vabatahtlikena tegutsevaid liikmeid on kümmekond, siis saame olla uhked oma saavutuste üle, sest kohtumiselt naastes ütles Katre, et meie nõuannetest oli kasu nii mitmelgi seltsil, kes on alles alustamas oma aktiivset tööd.

Arhiiv