Avaldatud: 23 september, 2017

Selle aasta kevadel toimus järjekordne kohtumine ETS-i ja VTA esindajate vahel, et arutada koostöö parandamist tsöliaakiahaigetele ülimalt olulise gluteenivaba tootmise teema osas.

-Oleme ühisel arusaamisel, et Einkorn ei ole ning seda ei tohi reklaamida, kui väga väikese gluteenisisaldusega toodet, sest tegemist on nisusordiga.

-Seoses erinevate gluteenisisalduse probleemidega gluteenivabades toodetes ning nende tagasikutsumise info viibimisega, lepiti kokku, et VTA hakkab teavitama ETS-i koheselt, kui nende kontrollide tulemusel peaks ilmnema mõni toode, mis ei vasta GV tootmise nõuetele. Tootja peab edastama tagasikutsumise info tarbijateni võimalikult kiiretes infokanalites esimesel võimalusel (nt. kodulehe ja facebooki uudised).

-Loodame tulevikus koostada ühiseid koolituspäevi gluteenivaba tootmisega tegelevatele ettevõtetele, et tõsta nende teadlikkust. Peame arutama, millisel kujul koostada pöördumine Maaeluministeeriumile, et selgitada neile koolituste järgi tekkinud vajadust.

Lisaks toimus arutelu erinevate tootjate gluteenivabade toodete üle ning nende toodete ja pakendite puhtuse osas. ETS esitas mõned vihjed seoses tootmistega, mis tekitavad meis kahtlusi.

Eesti Tsöliaakia Selts

Arhiiv