Avaldatud: 28 veebruar, 2023

Välissuhete töörühm, tänaseks ümber nimetatud välissuhete valdkond, on Eesti Tsöliaakia Seltsis üks vanimatest töörühmadest, kes on tegutsenud aastaid välismaa tsöliaakia seltsidega koostöö edendamisega ning omavahel praktikate jagamisega. Eesmärgiga tuua Eestisse teiste riikide teadmisi ning kogemusi siinse tsöliaakia teadlikkuse ja gluteenivaba elu parandamiseks.

2022. aastal toimus Euroopa Tsöliaakia Seltside Assotsiatsioonis (AOECS) juhatuse liikmete valimine vabanevatele kohtadele ning Eesti Tsöliaakia Seltsi pikaaegne vabatahtlik, välissuhete valdkonnajuht Katre Trofimov, valiti taaskord tsöliaakia alast elu edendama Euroopa tasandil. Tegemist on Katre jaoks juba teistkordse ametiajaga, tema esimene ametiaeg oli AOECSi juhatuses aastatel 2017-2020. Tema südameasjaks on käesoleval aastal gluteenivaba kaubamärgi ning toitlustusasutuste tunnustamise edendamine, huvikaitse tugevdamise toetamine liikmesseltsidele ning noorte tsöliaakia ühenduse (CYE) tegevuste lähendamine AOECSi tegevustega, sest noored on meie tulevik – kõik teemad on olulised ka Eesti vaates.

Lisaks osaleb välissuhete tiimis tegutsev seltsi turundusjuht Sigrit Keerd 2023. aastal AOECSi erinevate töörühmade tegevustes:

  • gluteenivaba kaubamärgi turunduse edendamine, et arendada brändi ning reklaammaterjale tõstmaks nii tootjate kui ka inimeste teadlikkust kaubamärgist
  • noorte tsöliaakia ühenduse arendamine, et edendada noorte tsöliaakia diagnoosiga inimeste soovi tulla panustama vabatahtlikena oma riigi seltsides ja saada seeläbi oma CV-le väärtuslik töökogemus ning toetada tsöliaakia seltside jätkusuutlikkust läbi uute ideede ja noorte vabatahtlike

AOECS korraldab erinevaid veebiseminare, mille kohta leiab infot jälgides nende kodulehe uudiseid.

Välissuhete valdkonnas planeeritakse käesolevaks aastaks ka erinevaid kohtumisi välisseltsidega, et kohtuda lähinaabritega nii üks-ühele kui ka Põhja- ja Baltimaade Tsöliaakia Seltside kohtumisel.

 

Foto (erakogu): Jaanuaris toimunud AOECSi juhatuse koosolek. Fotol (vasakult) juhatuse assistent Suzanne Bonnci Ciantar, peasekretär Veronica Rubio, juhatuse liikmed Gill Brennan (Iirimaa), Hilary Croft (Suurbritannia), Katre Trofimov (Eesti), Floris Van Overveld (Hollandi), Tunde Koltai (Ungari).

 

Arhiiv