Avaldatud: 21 november, 2021

Sellel sügisel alustasime sotsiaaltöötajate koolitamisega. Koolitaja Kätlin Talumaa koolitas Jõgeva valla sotsiaal- ja sotsiaalhooldustöötajaid septembrikuus.

Jõgeva Vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas kommenteerib: „Sotsiaaltöötaja teadmised peavad tõusma ka erinevatest toitumisvajadustest. Ta peab teadma tsöliaakia sümptomeid ja oskama klienti edasi suunata perearstile. Üheks sotsiaaltöötaja ülesandeks on korraldada sotsiaaltoetuste avalduste vastuvõtmise ja menetlemisega seotud toiminguid. Oluline on ka sotsiaaltöötaja toetav hoiak ja abi pakkumine mõne nõustamise kaudu (suunata psühholoogi või perenõustamisse või seltsi poole). Jäime antud koolitusega väga rahule ning soovitan selle koolituse läbimist kõikidele Eesti sotsiaaltöötajatele“.

Novembri alguses oli meie koolitaja Aive Antson lektoriks Annely Sootsi Tervisekoolis õpetamas toitumisterapeute. Just terapeudid on need, kes nõustavad haiguspuhuste dieetide korral. Panime terapeutidele südamele, et kellegile ei soovitataks tsöliaakia kahtlustamisel gluteeni välistamist, vaid kõigepealt tuleb klient saata perearstile, kes suunab inimese vajadusel korral edasi gastroenteroloogile. Alles tsöliaakia diagnoosi saamisel saab alustada gluteenivaba dieediga.

 

Anname ka teada, et seltsi koolitajad on valmis koolitusi korraldama erinevatele sihtgruppidele – HoReCa sektorile, lasteasutuste töötajatele, sotsiaaltöötajatele, hooldustöötajatele, haigla personalile jm. Saatke oma soov koolitus@tsoliaakia.ee ning koostöös leitakse kindlasti sobivad võimalused koolituse läbiviimiseks.

 

Foto:

Aive Antson koolitamas Annely Sootsi Tervisekoolis. Kuvatõmmise autor Pille Javed.

 

Arhiiv