Avaldatud: 26 märts, 2018

AS Kalev andis teada, et tootmise ümberkorraldamise tõttu Maiuspala kommid alates aasta teisest poolest EI OLE päris gluteenivabad: “Maiuspala karbikommiga on selline olukord, et hetkeseisuga ei oma ta meie parima hinnangu kohaselt gluteeniga kokkupuudet. Samas aga on meil juba ette teada, et hiljemalt aasta teises pooles rakenduvad meil tootmises muudatused, mis toovad kaasa Maiuspala kommile ristsaastumise gluteeniga. Kuna pakendite tellimiskogused on väga suured, oleme hakanud seda muudatust juba ka pakenditel kajastama, et vältida olukorda, kus kokkupuute võimaluse tekkides pakendi märgistus ei vasta tegelikule. Märgistame ohulause osas alati pigem pisut üle, kui et riskime olukorraga, et kõik ohud pole välja toodud. Seetõttu on nt kevadpühade kollektsioonis oleval suurel Maiuspala karbil gluteen ohulauses välja toodud.

Uued Maiuspala-nimelised tooted (dražeed, etiketis kommid, täidisega šokolaad) omavad kõik gluteeniga kokkupuudet algusest peale. Neid toodetakse teistel tootmisliinidel, kus kokkupuude gluteeniga on olemas juba praegu.

Kõigi toodete puhul kindlasti alati soovitame tähelepanelikult lugeda tootemärgistust. Tagame omalt poolt selle, et kui näeme reaalset võimalust ristsaastumiseks, siis on see kajastatud ka pakendil.”

Arhiiv