Avaldatud: 13 mai, 2021

Rahvusvahelise tsöliaakiapäeva puhul ootab Euroopa Tsöliaakia Seltside Assotsiatsioon (AOECS) inimesi kuulama veebiseminari teemal naised ning nende roll tsöliaakia vaatenurgast. Seminar on inglisekeelne ning toimub          19. mail Eesti aja järgi kell 15:00 – 15:45.

Elavas ja informatiivses arutelus tutvustatakse naistele olulist rolli tsöliaakiaga mitte ainult patsientidena, vaid ka hooldajate ja dieediarstidena.

Veebiseminaril osalemiseks tuleb selle toimumise ajal liituda AOECSi LinkedIn lehel oleva ürituse kaudu

Liituge, et paremini mõista järgmist:

  • Tsöliaakia ja kuidas on tervislik elu ilma gluteenita
  • Kuidas teha sisseoste, perele kodus süüa valmistada ja restoranides või koolides väljas süüa – ohutult ja usaldusväärselt gluteenivabalt
  • Kuidas järgida tasakaalustatud ja tervislikku gluteenivaba dieeti

Teile räägivad:

Dr Marco Silano. Ta on toiduohutuse, toitumise ja veterinaaria rahvatervise osakonna vanemteadur ning toidu, toitumise ja tervise osakonna  vanemteadus ja direktor. Tema peamised uurimisvaldkonnad on laste toitumine ja toidutalumatused.
Ta on arvukate tervishoiuministeeriumi töörühmade liige imetamise, imikute toitumise ja võõrutamise, tsöliaakia ja toitumisohutuse alal.

Susanna Neuhold. Ta on toiduohutuse spetsialist, kellel on laialdane kogemus toiduallergeenide analüüsi-, regulatiiv- ja juhtimisaspektide alal. Praegu töötab ta AIC-s (Itaalia Tsöliaakia Seltsis) rahvusliku toidu piirkonna juhina. Tal on asjakohane kogemus patsiendikesksetes mittetulundusühingutes huvikaitse ja juhtimise alal ning lobitöös EL-i tasandil.

 

Arhiiv