Avaldatud: 18 veebruar, 2024

Oleme alustamas tsöliaakiaga laste vanemate tugigrupi kohtumistega, et pakkuda võimalust jagada enda kogemusi, saada tuge ja ideid teistelt lastevanematelt igapäevaelu väljakutsete ja  haridusasutustega koostöö teemadel. Eesti Tsöliaakia Seltsi vabatahtlikkonnaga on liitunud psühholoog Liina Lüütsep ning tema eestvedamisel tugigrupid koos käima hakkavadki. 

Olete oodatud esimesse tugigruppi

Esimene tugigrupi kohtumine toimub 9. märtsil kell 11.00 – 14.00 Eesti Puuetega Inimeste Koja suures saalis. Tugigrupp annab võimaluse kohtuda inimestel, kelle on tsöliaakia diagnoosiga laps kodus või lähimas perekonnas. Grupis pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele.

Tsöliaakiaga laste vanemate tugigrupp on alati avatud uutele liikmetele ja grupis võib osaleda nii kaua kui selleks vajadust nähakse. Tugigrupi märksõnad on usaldus, sallivus, sõbralikkus, avatus, positiivsus.

Tugigruppi juhib Liina Lüütsep 

Liina on psühholoog ja Eesti Tsöliaakia vabatahtlik. Liina iseloomustab ennast nii: „Olen hariduselt psühholoog, töötanud nii koolis kui ka lasteaias laste, noorte ja peredega alates 2016 aastast. Olen läbinud lahenduskeskse lühiteraapia väljaõppe, pere – ja kognitiiv-käitumusliku teraapia sissejuhatava kursuse, jätkan kognitiiv-käitumusliku teraapia oskuste õppe väljaõppes ning olen atesteeritud koolipsühholoog (2017; 2023). Nii töös kui ka enda tsöliaakia diagnoosi saades olen mõistnud kui oluline on olla toetatud ning mõistetud kaaslatse, perekonna kui ka ülejäänud ühiskonna poolt. Minu eesmärk Eesti tsöliaakia seltsi vabatahtlikuna on tõsta lastevanemate aga ka lasteasutuste teadlikkust tsöliaakiaga lapse toetamisel. Samuti pakkuda psühholoogilist tuge nii tsöliaakiaga inimestele, sh lastele ja peredele, et toime tulla elukestva haigusega.“

Esimesed tugigrupi kohtumised on tasuta ja registreerida saab siin:

 Täiendavat infot küsige Liinalt: liina.lyytsep@tsoliaakia.ee 

 

Arhiiv