Avaldatud: 14 juuli, 2022

Eesti Tsöliaakia Selts osaleb esimest korda päris oma aruteluga juba kümnendat korda toimuval Arvamusfestivalil!

Facebooki üritusele saad end osalejaks märkida siin: https://fb.me/e/2EiNMx1KF 

Tule ja kuula ning räägi kaasa põnevatel teemadel Märka tervist alal Arvamusfestivalil :

  • 10:00 Miks me peame rääkima menstruatsioonist?

 

  • 12:00 Kas iga laps saab tervist arvestavalt süüa? – Eesti Tsöliaakia Selts MTÜ
Tervislikel põhjustel teisiti toituva lapse toitlustamine tuleb korraldada lasteasutuse, toitlustaja ja lapsevanema koostööl. Tegelikkus on tihti kurb lastele, kellel on meditsiiniline diagnoos teisiti toitumiseks, sest elustiili dieedid pahaaimamatult „pisendavad“ tervislikel põhjustel peetavaid dieete. On erinevaid probleeme – hanked ei nõua seda toitlustajatelt; vähene toitlustajate teadlikkus; hirm asutuste köökides.
  • 14:00 Eesti meeste tervis—kuidas müksata?

Eesti mehed elavad naistest keskmiselt 8 aastat vähem ning 4 a vähem tervena. Kantar Emor viib läbi suurt meeste tervisealaste hoiakute uuringut ning räägime arutelus sellest, mis on meeste tervisekäitumise tagamaad & kogemused ning mida võiks või peaks tegema, et Eesti mehed elaksid kauem & paremini. Kogume arutelu käigus ka kuulajate mõtteid meeste tervise edendamiseks.

  • 16:00 Rasvumine – 21.sajandi tervishoiu süsteemi prioriteet?

2019. a andmete järgi oli Eesti täiskasvanud elanikkonnast 21,8% rasvunud. Soovime arutleda, miks teadvustab ühiskond näiteks alkoholi tarbimist kui terviseriski, kuid ei teadvusta rasvumust? Kas rasvumust tuleks käsitleda kui kroonilist haigust sarnaselt kõrgvererõhutõvele? Kuidas liikuda rasvumuse ohjamiseks killustatud käsitlusest riikliku strateegia väljatöötamiseni ja kuidas suunata valdkonda suuremat tervishoiu ressurssi? Kes peaks rasvumuse epideemia eest vastutuse võtma?

  • 18:00 Ravimid võtavad silme eest kirjuks–kes aitab?

Pikeneva eluea tingimustes vajab krooniliste haigustega inimene ravimite võtmisel ja tervise hoidmisel regulaarset jälgimist ja nõustamist, et parandada ravijärgimust ning vähendada ravimitega seotud vigade tekkimist. Mis võimalused meil on ning kuidas saaksid ravimitele spetsialiseerunud proviisorid teha arstidega tõhusamat koostööd ja toetada Eesti inimesi ka väljaspool arstikabinetti?

Arhiiv