Tsöliaakiapäeva puhul saime ohtralt lugemispinda ning eetriaega, et rääkida tsöliaakiast!
Avaldatud: 24 mai, 2020
Selle aasta rahvusvahelisel tsöliaakiapäeval õnnestus Eesti Tsöliaakia Seltsil rääkida tsöliaakiast nii raadios, veebiartiklites kui podcast-ides. Lisaks ilmusid erinevate koostööpartnerite Facebooki postitused, et jagada ühist tsöliaakiapäeva sõnumit ning kogemuslugu Mari-Liis Helvikult, kes rääkis oma teekonnast diagnoosini ja eluga tsöliaakiast.
Kogusime kokku kõik kajastust leidnud artiklid ja intervjuud:
- Põhja-Eesti Regionaalhaigla Tervisepooltund, epsiood 30: Tsöliaakia
Mõtteid jagavad Eesti Tsöliaakia Seltsi esimees Aive Antson ja Regionaalhaigla gastroenteroloog-ülemarst dr Küllike Palk.
- Anne & Stiil veebiajakiri: Mari-Liis Helvik: diagnoos, mis muutis mu elu paremaks
- Anne & Stiil veebiajakiri: 10 kiiret fakti tsöliaakiast: millised sümptomid sellele viitavad ja kuidas haigust ravida?
- Anne & Stiil veebiajakiri: Katre Trofimov: tsöliaakia diagnoosiga kohanemine võib võtta aega kuni aasta
- Tervis.elu24.ee : Tsöliaakiahaige kauased katsumused: naljakas mõelda, et inimene harjub ka niivõrd kehva enesetundega
Mõtteid jagavad Eesti Tsöliaakia Seltsi juhatuse liige Katre Trofimov ja SYNLAB Eesti laboriarst dr Meeli Glükmann.
- Vikerraadio: Huvitaja 19.05.2020
Raadiosaates räägiti, kuidas alustada või taasalustada treeningutega, kui kaks kuud on kodus diivanil veedetud? Samal päeval tähistati ka üleilmset perearstide päeva. Lisaks tehti juttu ka gluteenist ja tsöliaakiast Eesti Tsöliaakia Seltsi juhatuse liikme Katre Trofimoviga. Tsöliaakia lõik algab alates 32:21
Põnevat lugemist ja kuulamist!